Badem Yağının Faydaları , Badem Yağı Kullanımı

Değerli Doktorcan okuyucularımız bu konumuzda sizlere badem yağı ve bu yağın faydalı hakkında bilgileri sunacağız.

Badem acı yağı yaklaşık olarak 6 metre yüksekliğindeki bir bitkidir.Badem yağının rengi soluk sarıya yakındır ve hafif bir esansı vardır.

Badem yağı içsel olarak bebeklerde müshil yerine kullanılabildiği gibi dışsal olarak da yumuşatıcıdır , yaraların tedavisinde kullanılabilir,yanıkların iyileşmesinde etkisi büyüktür ve bilinen bir özelliği de saçları sıklaştırmasıdır.Badem yağını İbn-i’nın Sina uzun yolculuklarda susuzluğunu gidermek için kullandığı da bilinmektedir.Eski dönemlerdeki isim yapmış Türk hekimleri badem yağının çiller için çözüm olacağını,ısıtılmış badem yağının kulak ağrısına iyi geldiğini ve saçları gürleştirmek isteyenlerin saçlarına sürmeleri gerektiğini söylemişlerdir. Eski milletler badem yağını elde edebilmek için birçok zorluklara katlanıp bu yağı elde etmişlerdir ; çünkü badem yağının faydalarının bu saydıklarımızdan daha fazla olduğunu biliyorlardı.

Özetleyecek Olursak Badem Yağının :

* Saçları sıklaştırmak için çok önemli olduğu

* Yanık tedavilerinde vazgeçilmez olduğu

* Bebeklerde müshil etki için kullanıldığı ( Bal üzerine bir miktar yağ eklenip iyice karıştırılır ve bu karışım bebeğe müshil niyetine bir tatlı kaşığı yedirilir)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*