Meme Emmeyen Bebekler

Bazi bebekler anne sütü ile beslenmeden büyürler. Ancak bu durum pek tavsiye edilmez. Cünkü doktorlar tarafindan da bebeklerin en azindan bir 3 ay kadar bile olsa anne sütü ile beslenmesi söylenir. Cocuklarin daha saglam olmasi ve kolay hasta olmamalari icin. Hatta anne sütünün bebegin disleri icin bile cok faydali oldugu söylenir. Ancak son dönemlerde artik anne sütü icmeyen bebekler icin de özel mamalar yapilmaya baslandi. Hatta yavas yavas tüm mama firmalari bu tür mamalar cikartiyorlar.

Aslinda mamadan önce anne sütü ile beslenmesi icin zorlamak gerekir. Ona bu konuda yardimci olmak gerekebilir. Bunu doktor kontrolünde yapmaniz doktorunda izleyecegi yollari kolaylastirir. Cünkü bazi cocuklar ne yaparsaniz yapin bu konuda inat edebilirler. Kimi bebeklerde 1. Günden itibaren mama ile beslenmeye baslar. Bu durumlar aslinda pek faydali degildir. Belki cocugunuzun daha cabuk gelistigini görebilirsiniz ama belki de ic yapisi o kadar saglam olmayabilir.

Doktorunuzda bu konuda size yardimci olur onun anne sütüne alismasini saglamaya calisir ama bazi bebekler vardir ki yukarida da belirttigimiz gibi bu konuda inat ederler.

Cocuklar bazi sebeplerden memeyi reddederler. Anne sütünün yetersiz gelmesi, Anneden uzak kalma, aile düzeninin bebege uymamasi, bebegin kendi istedigi zamanlarda emme istegi, annenin cocuga rahat pozisyonu yaratamamasi, gibi durumlar cocugun memeden uzak kalmasina sebebiyet verebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*