Bebeklerde Soğuk Algınlığını Önleme

Bebeklerde soguk alginligini önlemek

Bebeginizin kendini üsütüp hastalanmasini önelemek hicte zor degildir.

Mesela bebeginizi bunaltmamak sartiyla kat kat sarmak faydalidir. Eger bebeginizin sicakladigini fark ederseniz kat kat sarmak yerine biraz daha ince kiyafetler tercih edebilirsiniz.

Bebeginizin özellikle ayaklarinin her zaman kuru ve sicak olmasi büyük önem tasiyor. Bu yüzden ayaklarina patik ya da sicak tutan minik ayakkabilar giydirebilirsiniz. Eger bebeginizin elleri soguksa bu her zaman üsüdügü anlamina gelmez. Önemli olan ense isisidir. Eger bebeginizin enseyi sicaksa bebeginiz üsümüyo demektir.

Yeni dogmus bebekler organizmalarinin ürettigi bir koruma sayesinde enfeksiyon hastaliklarindan korunurlar. Bu koruma emzirme döneminde de devam eder. Bu sayede yeni dogmus bir bebegin üsütüp hastalanmasi cok düsük bir ihtimaldir.

Asiri sicak ve havasiz odalardan uzak durmaya özen gösterilmelidir.  Günde iki kez evde bütün kapi ve camlari bes-10 dakikaligina acmak ise gayet faydalidir.

Yeni dogmus bebeklerin evin icerisinde bile yünden bir sapka taklamalari önerilir. Cünkü yeni dogmus bebekler kafalarindan büyük ölcüde isi kaybederler.

Evin icerisinde bir hasta bulunuyorsa hijyen konusunda özellikle tedbirli olmak gerekiyor. Örnegin farkli havlu kullanilmasina özen gösterilmeli.

Emzirme döneminde emziren annenin yüksek miktarda vitamin C almamasi önelidir. Cünkü anne emzirme sonucu bu vitamini bebegede gecirir. Bebegin organizmasi buna alisir ve ileride anne sütü kesildiginde bebeklerde vitamin C eksikligine rastlanir. Bu yüzden dogal yollardan vitamin C alinmasina özen gösterilmelidir. Bu öneriler sayesinde bebeginizin soguk alginligina kapilmasini önlemis olursunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*