Bebeğin Ağlaması (6 Haftalık)

6 haftalik bebegin aglamasi

Bebekler özellikle ilk 6 hafta boyunca cok fazla aglayabilirler. Bu bir yandan normal, bir yandan anormal bir durumdur. Bebek sürekli acikir bundan dolayi aglayabilir. Cünkü anne karnindan ciktiktan sonra bire bir mama yeme dönemine basladigi icin bocalama yasanabilir. Bu dönemde sürekli acikip acikmadigini kontrol etmelisiniz. Gazi oldugu icin agriya bilir. Aslinda bu en cok karsilasilan durumlardandir. Bebek rahat gazini cikaramadigi icin migdesinde olusan gazlar bebegin sürekli aglamasina sebebiyet verir. Agrisinin olmasi gibi durumlarda da bebek aglayabilir. Örnegin Karin agrisi cok görülen bir rahatsizliktir. Bebek bu durumdan sürekli rahatsiz olur ve bir süre sonra bu aglamalar haddinden fazla durumlara cikabilir.

Ancak bebek ilk 6 haftadaki dönemde bebek kesinlikle bosuna aglamaz. Cünkü neyin ne oldugunu ancak cözebilecektir. Onun icin herhangi sebepsiz seyleri düsünerek aglamazlar. Mutlaka bir sey vardir ve onun icin aglar. Bebeginiz cok fazla aglamaya basladi ise ve kucaginizda dahi susmuyorsa, mutlaka hemen bir doktora gitmelisiniz. Doktor kontrolünde bir süre takip edilmesi gerekiyor. Bebegin yedigi mamaya kadar güzel kontrol edilmeli ve neler ona rahatsizlik verdigi tespit edilip ona göre hareket edilmesi gerekir.

Bu dönemi sorunsuz atlakmak sizing elinizde degildir aslinda. Bir seyler mutlaka cocugu rahatsiz edecektir. Yeni geldigi dünyanin kokusu bile onu rahatsiz edip aglatmaya yetebilir. Bunun icin aglama sorunlarini ilk 6 haftalik dönemlerde bol olarak yasayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*